Priha 4012 Työhaalari sininen 54
34,51 €
Työhaalarien klassikko. Vahva ja ihoa vasten miellyttävältä tuntuva puuvilla twill-kangas. Paljon työntekoa helpottavia taskuja: 2 läpällistä rintataskua, 2 takataskua, sivutaskut, mittatasku. Sivutaskujen yhteydessä olevat sivuaukot helpottavat tarvittaessa pääsyä haalarin sisäpuolelle. Vahvan nappikiinnityksen ansiosta haalari on helppo pukea ja riisua. Joustovyötärö pitää haalarin paikallaan. Polvisuojat on helppo asettaa haalarin ulkopuolella oleviin polvitaskuihin. Hihansuissa on kuminauhat ja säätömahdollisuus tarran avulla. Kaikki kiinnitykset on peitetty – ei naarmuttavia lisätarvikkeita haalarin ulkopuolella. Materiaalin koostumus: 100 % puuvilla Materiaalin paino: 275 g/m2
Määrä pakkauksessa: [acf field="maara"]
Varasto loppu
Tuotetunnus (SKU):
000000000015690425
Osastot: Suojaimet ja työturvallisuus, Työ- ja suojavaatteet, Työvaatteet
Shipping & Delivery
Tutustu myös
Cederroth 1738 opastekilpi risti
20,62 €
Cederroth 2596 tartuntasuojapakkaus
6,60 €
Cederroth 2596 tartuntasuojapakkaus Cederroth tartuntasuojapakkaus on apuväline elvytystilanteeseen. Elvytyssuoja auttaa antamaan tekohengitystä suojaten elvyttäjää samalla suoralta kosketukselta. Elvytyssuojassa on yhdensuuntainen venttiili, ja suojaliinaan on painettu selkeät värikuvilla varustetut käyttöohjeet. Sisältö: • 1 x elvytyssuoja. • 4 x suojakäsine. • 2 x käsienpuhdistuspyyhe. Myyntierä: 1 / 24.
Tesa signal teippi 50mmx66m kelta/musta
4,10 €
Tesa signal teippi 50mmx66m kelta/musta Esteiden ja vaarallisten alueiden tilapäiseen merkitsemiseen tarkoitettu Tesa-varoitusteippirulla rullautuu auki tasaisesti ja hiljaisesti. UV-säteilyä hyvin kestävässä teipissä on vahva polypropeenitausta, eikä siinä käytetty liima sisällä liuotteita. Soveltuu käyttöön kaikissa Tesa-käsikatkojissa. Myyntierä: 1.
Ansell 37-900 Solvex nitriilikäsine 10, 1 kpl=1 pari
5,21 €
Ansell 37-900 Solvex nitriilikäsine 10, 1 kpl=1 pari Erittäin laadukas Ansell Solvex 37-900 -nitriilikäsine soveltuu erityisen vaarallisten kemiallisten aineiden käsittelyyn sekä kuivissa että märissä ympäristöissä. Huippulaadukas nitriilikalvo tarjoaa entistä paremman suojan kemikaaleilta ja asettaa uuden standardin mekaaniselle suorituskyvylle vertaansa vailla olevalla hankaus- ja pistokestävyydellä. Turvallisuus on etusijalla, ja siksi jokainen käsine on yksilöllisesti testattu ja tarkistettu vikojen varalta ennen lähetystä tehtaalta. ISO 9001 -sertifioitu. EN 374: AKL; EN 388: 4102, Kategoria III. Myyntierä: 1 pari (laatikossa 12 paria).
Cederroth 1882 elastinen tukiside 8cm x 4 m
2,51 €
Salvequick 5467 kangaslaastari 6cm x 5m
12,89 €
Cederroth 190400 seinäteline metalli
14,38 €
3M G3000 NUV-VI suojakypärä valkoinen
30,08 €
3M G3000 NUV-VI suojakypärä valkoinen Vaativiin olosuhteisiin suunnitellussa 3M G3000 NUV-VI -suojakypärässä on erinomainen tuuletus ja näkyvyys. Innovatiivinen 3M Uvicator -anturi kertoo, milloin kypärä on altistunut liikaa UV-säteilylle ja se on aika vaihtaa. Ruuvisäätöistä kypärää voi käyttää -30 °C lämpötilaan asti. Myyntierä: 1.